Felmerülő kérdések

Hogyan zajlik egy kezelés?

A kezelés előre egyeztetett időpontban történik, ruhában, kényelmesen fekve kezelőágyon.
A kezelés elején a terapeuta gyengéden a páciens testének különböző pontjaira helyezve a kezét megfigyeli annak craniosacralis ritmusát.
Ezt követően főként a koponyán és a keresztcsonton végez finom mikromanipulációt. Ez azt jelenti, hogy rendkívül apró és gyengéd mozdulatokkal korrigálja a koponyacsontok mikromozgásait, meghatározza, majd elhárítja a kötőszövetek szabad mozgásának és az agyi-gerincvelői folyadék szabad áramlásának akadályait, hatást gyakorolva ezzel a test egyéb részeire, rendszereire.

Mennyi ideig tart egy kezelés? 

Egy kezelés kb. 50-60 perc. Az első alkalommal körülbelül 15-20 perccel többet vesz igénybe.  Gyerekeknél kevesebb idő szükséges, általában 20-30 perc.

 Mit fogok érezni kezelés alatt?

Legtöbben mélyen ellazult állapotba kerülnek, sokan elalszanak. Mások különböző érzelmeket élnek át, emlékképeket, fizikai érzéseket, pl. forróságot, hideget, lüktetést, bizsergést tapasztalnak.

Hány kezelésre lesz szükségem? 

A kezelések száma függ a páciens betegségétől, annak tüneteitől illetve szervezete reakciójának gyorsaságától. Általánosságban elmondható, hogy 3-7 kezeléssel jelentős eredmény érhető el, de sok esetben akár egyetlen kezelés is drasztikus változást hoz. A kezelések között 7-10 napnak kell eltelnie.

Alkalmazható-e a terápia várandósság ideje alatt?

A craniosacralis terápia nemcsak hogy biztonságos, hanem kifejezetten javasolt a terhesség alatt, mert kiegyensúlyozza az édesanya és a magzat idegrendszerét egyaránt, ösztönzi a lelki kötődést, amely egyébként a terhesség és a szülés alatti stressz és trauma hatására könnyen megszakadhat. A terhesség alatti kezelések során az édesanya kiegyensúlyozott craniosacralis rendszere a magzatnak is jelentős mértékben a javára válik. A terhesség alatt előforduló hányinger csökkentésében is pozitív változást eredményezhet.

Más gyógymódokkal egyidejüleg alkalmazható-e a kezelés?

A craniosacralis terápia egy önálló kezelési módszer, de kombinálható más hagyományos és alternatív gyógymódokkal is.

Milyen esetekben nem alkalmazható a craniosacralis terápia?

A craniosacralis terápiának kevés ellenjavallata van. Nem alkalmazható olyan esetekben, amikor az intracranialis (koponyaüregi) nyomás változása instabilitást okozhat: akut agyvérzés, koponyasérülés akut fázisa, akut nyakcsigolyatörés, nyúltagyi hernializáció, Arnold-Chiari szindróma, akut agyhártyagyulladás.